HelpTurkey Nedir?

 

 

 

Help Turkey, her adımında İnterturkey’in temel felsefesini yansıtan en yardımsever alt grubumuzdur.
Help Turkey ile;
• Bazen hastalıklarımız daha hızlı şifa bulmakta, bazen özel günlerimizdeki yalnızlığımız kocaman bir aile ile dağılmaktadır.
Mesela; düğününde yalnız kalan bir aile bireyimizin bir destek talebiyle düğün salonunun dolup taştığını görebilirsiniz. Yine çocuğunun çok istediği ama imkan yetersizliğinden dolayı kutlayamadığı doğum gününü ailemizin de desteğiyle en güzel şekilde kutladığına şahit olabilirsiniz.
• Unutulduğunu düşünen huzurevindeki büyüklerimizin bir ziyaretimizle nasıl da çocuklar gibi mutlu olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.
• Kimsesiz ve aynı gün doğan 99 çocuğumuzun doğum gününü kutlayıp o büyük coşkuyla onları kimsesizlikten sizler de kurtarabilirsiniz.
• Zaman ve mekan sınırı tanımadan, tüm zorlu şartlara rağmen Türkiye’nin bir ucundan diğer ucundaki köy okullarına kırtasiye, giyim kuşam ve oyuncak yardımı yaparak her şeyin o kadar da imkansız olmadığını deneyimleyebilirsiniz.
• Evinize yeni taşınıp eşya sıkıntısı yaşıyorsanız Help Turkey ailesi yine yanınızda olduğunu size en kısa zamanda gösterebilir.
• Küçücük bedenlerinde büyük hastalıklar taşıyan çocuklarımızın acısını hediye ettiğiniz oyuncaklarla bir nebze de olsa yüzlerinde tebessüme sizler de çevirebilirsiniz.
Bunun gibi daha sayamadığımız birçok paylaşımda var olmanız ve mutluluğu paylaşmanız için, zor gününüzde, yalnız hissettiğinizde yanınızda bir soluk hissedebilmeniz için yapmanız gereken tek şey İnterturkey gruplarımıza üye olup bu aileden bir haline gelmektir.
Bizler elimizden geldiğince bütün aile bireylerimizin yanında olmaya dün gibi bugün de devam edeceğiz.

İnterTurkey Grupları

Bugün interturkey, kendisiyle beraber 11 alt grup ve yüzbinlerce üyeden oluşan kocaman bir ailedir.

Her meslekten, her yaş aralığından, her düşünceden insan; bütün sıfatlarından arınıp  insan ve sevgi kavramlarının etrafında bir dayanışma sergilemektedir. Her meslekten ve statüden insanın birbirine karşılıksız bir şekilde destek olduğu kocaman bir aile ile hayata dair sorunlar daha kolay aşılmakta ve hayat daha yaşanır hale gelmektedir.

Hayvanseverlerden oluşan PATİTURKEY ile hem sokakta yaşayan dostlarımıza mama yardımı yapılmakta hem ailemizin veteriner üyeleri evcil hayvanlarımıza ihtiyaç halinde tavsiye ve yönlendirme desteği sunmaktadır.
Yardıma ihtiyacı olan ve yardım etme imkanı olan aile bireylerimiz HELPTURKEY’ de bazen maddi bazen manevi dayanışma imkanı bulmaktadır.
İmkanı olan üyelerimizin imkanı olmayan bazen gezgin bazen öğrenci bazen işsiz aile üyelerimizle yemeğini paylaştığı FOODTURKEY grubumuzla sofralar paylaşıldıkça anlam kazanmaktadır.
Gezginler ve günübirlik seyahat yapan aile bireylerimiz her ilde kalacak bir ev imkanını COUCH TURKEY ile bulmaktadır.
Seyahatlerini otostopla yapmak isteyenlerin ve aracını otostop çeken aile bireylerimizle paylaşan şöförlerimiz de OTOSTOP TURKEY ile birbirleriyle buluşup keyifli ve sohbet dolu bir yolculuk yapma şansına sahiptir.
Doğayı ve kamp hayatını seven aile bireylerimizin kamp arkadaşı bulduğu ve birbirlerine en güzel kamp yerlerini tavsiye edebildikleri KAMP TURKEY ile nokta atışlı kamp alanı bulmak kolaylaşmakta ve yeni başlayanlar için kılavuzluk yapılmaktadır.
Eğitim hayatı, ders notları, üniversite tavsiyeleri ve aynı üniversitedeki öğrenci arkadaşlarımız için de ÜNİTURKEY büyük kolaylık sunmaktadır.
İş veya eleman arayışlarında hızlı çözüm için ve kariyer geliştirme tavsiyeleri için KARİYERTURKEY bütün aile bireylerinin yanındadır.
Türkiye ve dünyadaki bütün motosiklet tutkunlarının bir arada olduğu ve sorunlarına ses olunmaya çalışıldığı MOTOTURKEY ile motor tutkusu paylaşılmaktadır.
Online oyun tutkunlarının bir araya gelip beraber eğlenme imkanı bulduğu GAMETURKEY ile oyunlar daha keyifli bir hal almaktadır.
Yine bütün bu saydığımız grupların ilk adımı olup yurt içi ve yurt dışı gezi deneyimlerinin paylaşıldığı İNTERTURKEY büyüyerek yoluna devam etmektedir.

Siz de bu aileye katılmak istiyorsanız gruplarımıza katılabilirsiniz. Birbirinden harika deneyimlere hazır olun!

GRUPLARIMIZ

 

Gruplarımız Hakkında Bilgi Almak İçin Logoya Tıklayınız

BİZİM SÖZÜMÜZ

Ekibimiz için hiçbir istek çok büyük veya küçük değildir. Sizin için önemliyse, bizim için de önemlidir.