SOSYAL SORUMLULUK

Bugüne kadar InterTurkey ailesi olarak sayısız Buluşmalar, Etkinlikler, Kamplar ve Festivaller düzenledik.
Her işimizde delicesine eğlendik ve eğlendirdik, hayatın tadına birlikte vardık. Ama enerjimizi sadece eğlenceye de tüketmedik.
Gezgin kültürünü yol kat etmekle gezip görmekle sınırlandırmayıp gittiğimiz yerlerde iz bırakmayı ve güzel hatırlanmayı amaç edindik. Bu anlamda bölgesel ve kitlesel olarak bir çok sosyal sorumluluk projelerine imzamızı attık.

Bu projelerde de önceliğimiz hep çocuklar oldu.. Yaptığımız işlerden birkaçına örnek verecek olur isek;
Hatay ’da mülteci kampında savaştan kaçmış ailelerin çocukları için gezginler olarak kıyafet ve oyuncak toplayıp götürdük.
Doğu Ekspresi ile Kars ’a gidip belirlediğimiz 6 ihtiyaç sahibi okulun 4 tanesine oyuncak, kitap, kıyafet, kırtasiye malzemeleri götürdük; 2 tanesinin de bakım ve onarımını yaptık.
Van gölü Ekspresi ile bu sefer Van ’a gidip 4 ihtiyaç sahibi okulumuza yine aynı şekilde oyuncak, kitap, kıyafet, kırtasiye malzemesi ve çeşitli hediyeler götürdük.
”Lösev ’de 24 saat umut” projesi ile gücümüz yettiğince Lösev ’e maddi destek sağladık.
Yetiştirme yurtlarındaki çocukları ziyaret edip onlara oyuncaklar ve kıyafetler götürdük.
Türkiye ’nin birçok köy okuluna kütüphaneler yaptık ve okumaları için kitaplar gönderdik.
Down Sendromlu çocuklarımız için farkındalık etkinliği gerçekleştirdik.
Gaziosmanpaşa Onkoloji Hastanesi ’nde tedavi gören ve ömründe hiç 23 Nisan ’ı kutlayamamış olan çocuklarımızla bayram kutlama yaptık. Tiyatro ve sihirbazlık gösterisi yaptık, birlikte oyunlar oynadık, onlar için getirdiğimiz hediyelerle onları mutlu etmeye çalıştık.
Beykoz Galip Öztürk Çocuk Sığınma Evi ’nde kalan 99 çocuğumuza ortak doğum günü yapıp pasta ve hediyelerle temsili olarak doğum günlerini kutladık. Oradaki çocukların hepsi 3 ve 10 yaş arasında taciz ve tecavüze uğramış çocuklardı..
Ve bunun gibi daha aklımıza gelmeyen bir çok projemiz..
Hepsini yaparken inandığımız tek bir şey vardı o da yüzünü güldüremediğimiz çocuk bırakmayacağız idi. Tüm bunların yanında Türkiye genelinde eş zamanlı olarak sokak hayvanlarını besleme etkinliği gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Vefanın sadece bir kelimeden ibaret olmadığını göstermek için huzurevi ziyaretleri de yapıyoruz.Ecdada saygıyla..
Çocuklara ve yaşlılara olan düşkünlüğümüzün yanında doğaya da sevdalıyız. Fidan dikme etkinliklerimizle geleceğe nefes olmaya çalışıyoruz. Türkiye de eş zamanlı kıyı ve göl temizliği ile daha temiz mavilikler olsun istedik. Türkiye de bir çok köy okullarına, kitapsız bir kütüphane olmaz diyerek kitaplar gönderip kütüphane yaptık. Ülkede bir çok üniversitelere davet edilip InterTurkey Sosyal Farkındalık adı altında söyleyiş yaptık. Şimdi yeni bir proje ile karşınızdayız: “ InterTurkey || Bir Adım, Bir Yudum”
Elimiz bu sefer Afrika ’daki canlara uzansın istedik. Afrika’da bir köy var ve bu köy su ihtiyacını kmlerce uzaklıktaki bir yerden sağlıyor, bu su alma işi de maalesef çocuklara kalıyor. Çocuklar her gün yürüyerek su almaya gidiyorlar ve bu çocukların birçoğu yollarda açlıktan hasta oluyorlar. Bizim değerli arkadaşlarımızdan Ünlü Fotoğrafçı Gökhan Emre Akın “Afrika’da Yaşam” projesiyle oralarda çektiği profesyonel fotoğraflar ile sergiler açıyor ve açtığı sergilerden elde ettiği gelirleri Afrika ’daki çocuklar için harcıyor. Dedik ki ortak kaygımız çocuk, işimiz de onlar olsun.. Kolları sıvadık.
Gökhan ’ın işbirliğiyle İstanbul’da Afrikalı çocuklar için bir InterTurkey sergisi yapacağız ve gelecek bütün gelir kaynağını da Afrika ’daki o köye harcayacağız. Onlara kilometrelerce uzaklıktan getirmek zorunda kaldıkları suyu köylerinden temin etmelerini sağlayacağız, su kuyusu yapacağız! Ve bunu da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ’nda yapacağız.
Çocukların bayramında!
Ve o köydeki su kuyusuna InterTurkey ismini kazıyacağız…

Bu seferki emeklerimiz Afrikalı çocuklarımıza
Bu yolda bizimle olacak, desteğini esirgemeyecek vicdan sahibi dostlarımız olduğunu da biliyoruz.
Her zaman diyoruz; toprak, üzerinde çocuklar neşeyle koşturabildiğinde yaşanılır hale gelir.
Gelin umut olalım, mutluluk olalım onlara..

İnterTurkey Grupları

Bugün interturkey, kendisiyle beraber 11 alt grup ve yüzbinlerce üyeden oluşan kocaman bir ailedir.

Her meslekten, her yaş aralığından, her düşünceden insan; bütün sıfatlarından arınıp  insan ve sevgi kavramlarının etrafında bir dayanışma sergilemektedir. Her meslekten ve statüden insanın birbirine karşılıksız bir şekilde destek olduğu kocaman bir aile ile hayata dair sorunlar daha kolay aşılmakta ve hayat daha yaşanır hale gelmektedir.

Hayvanseverlerden oluşan PATİTURKEY ile hem sokakta yaşayan dostlarımıza mama yardımı yapılmakta hem ailemizin veteriner üyeleri evcil hayvanlarımıza ihtiyaç halinde tavsiye ve yönlendirme desteği sunmaktadır.
Yardıma ihtiyacı olan ve yardım etme imkanı olan aile bireylerimiz HELPTURKEY’ de bazen maddi bazen manevi dayanışma imkanı bulmaktadır.
İmkanı olan üyelerimizin imkanı olmayan bazen gezgin bazen öğrenci bazen işsiz aile üyelerimizle yemeğini paylaştığı FOODTURKEY grubumuzla sofralar paylaşıldıkça anlam kazanmaktadır.
Gezginler ve günübirlik seyahat yapan aile bireylerimiz her ilde kalacak bir ev imkanını COUCH TURKEY ile bulmaktadır.
Seyahatlerini otostopla yapmak isteyenlerin ve aracını otostop çeken aile bireylerimizle paylaşan şöförlerimiz de OTOSTOP TURKEY ile birbirleriyle buluşup keyifli ve sohbet dolu bir yolculuk yapma şansına sahiptir.
Doğayı ve kamp hayatını seven aile bireylerimizin kamp arkadaşı bulduğu ve birbirlerine en güzel kamp yerlerini tavsiye edebildikleri KAMP TURKEY ile nokta atışlı kamp alanı bulmak kolaylaşmakta ve yeni başlayanlar için kılavuzluk yapılmaktadır.
Eğitim hayatı, ders notları, üniversite tavsiyeleri ve aynı üniversitedeki öğrenci arkadaşlarımız için de ÜNİTURKEY büyük kolaylık sunmaktadır.
İş veya eleman arayışlarında hızlı çözüm için ve kariyer geliştirme tavsiyeleri için KARİYERTURKEY bütün aile bireylerinin yanındadır.
Türkiye ve dünyadaki bütün motosiklet tutkunlarının bir arada olduğu ve sorunlarına ses olunmaya çalışıldığı MOTOTURKEY ile motor tutkusu paylaşılmaktadır.
Online oyun tutkunlarının bir araya gelip beraber eğlenme imkanı bulduğu GAMETURKEY ile oyunlar daha keyifli bir hal almaktadır.
Yine bütün bu saydığımız grupların ilk adımı olup yurt içi ve yurt dışı gezi deneyimlerinin paylaşıldığı İNTERTURKEY büyüyerek yoluna devam etmektedir.

Siz de bu aileye katılmak istiyorsanız gruplarımıza katılabilirsiniz. Birbirinden harika deneyimlere hazır olun!

GRUPLARIMIZ

 

Gruplarımız Hakkında Bilgi Almak İçin Logoya Tıklayınız

BİZİM SÖZÜMÜZ

Ekibimiz için hiçbir istek çok büyük veya küçük değildir. Sizin için önemliyse, bizim için de önemlidir.